Tým Trojské labutě

LISA

 

 • výuka anglického jazyka rodilým mluvčím

 • sportovní aktivity

 • věda a vaření


Lisa v roce 2010 absolvovala University of Greenwich v Londýně s vyznamenáním vyšší třídy.Je kvalifikovana lektorka pro výuku fitness.
Do České republiky se přestěhovala v roce 2014. Po dobu 5 let se věnovala v Česku pouze výchovou a vzděláváním dětí. Nejraději ve své práci uplatňuje propojení práce a výuky, miluje kroužek vědy a vaření.
Ve svém volném čase se těší tvůrčím aktivitám, psaní příběhů, vaření a kreslení. Také si užívá výlety a výuku češtiny. Nedávno se také začal věnovat spočenskému tanci.

Karen L.

 • výuka anglického jazyka pomocí multismyslových aktivit

 • netradiční práce s výtvarným materiálem

 • vedení kroužku Science

 • sportovní akce pro děti

pro více fotografií klikněte na foto

Karen pochází z Ameriky. Vystudovala tam univerzitu  - obor učitelství. Posledních deset let pracovala s dětmi předškolního věku v Kanadě.

V červenci 2015 se přestěhovala do Prahy a od srpna 2015 pracuje jako učitelka v mateřské škole Trojská labuť.

Karen pro svou výuku používá metodu Amco. Děti učí angličtinu pomocí hudby, tance, vizuálních a zábavných aktivit. Kareniny záliby jsou tanec, hudba, procházky u vody, výlety. Miluje psy, ale bohužel si zatím žádného nepořídila.

Charles F.

 • Výuka anglického jazyka rodilým mluvčím

 • Hudební kroužek pro děti

 • Vedení kroužku sportovní aktivity

 

Charles studoval roce 2015 Ithaca College v New Yorku. Nejdříve pracoval s dětmi v táborech pro denní péči a ve sportovních táborech. Ale vždy chtěl zahájit kariéru v předškolním vzdělávání. Poté, co se přestěhoval do Prahy v lednu roku 2018, získal mezinárodní certifikát TEFL a certifikát pro mladé studenty v pražském jazykovém domě. Nyní se věnuje výuce angličtiny dětem předškolního věku prostřednictvím hudby, umění a řemesel a sportu. Ve volném čase má Charles rád psaní písní, fotografování a pěší turistiku.

 

IVANA

 • Výuka anglického jazyka hravou formou

 • Pohyb, volný tanec, balet

 • Kreativita v učení

 • Vedení dramatického kroužku

Ivana je umělkyně a herečka, jejíž práce je s dětmi a mládeží v oblasti divadla, hnutí a tvůrčího projevu. Je umělkyní v autorské a pedagogické tvorbě, jejíž studium dokončila na Divadelní akademii múzických umění v Praze (DAMU). Režírovala dětské představení a organizovala kreativní workshopy pro dospělé (včetně rodičů) pro sebe-výzkum. Během doby, kdy pracuje s dětmi, zkoumala, jak divadelní praxe může pomoci dětskému duchu a sebehodnocení, stejně jako jeho význam v tom, že je součástí vzdělávacího systému. Vycvičená psychosomatickým přístupem, její způsob práce zahrnuje sebevědomí prostřednictvím hry, což znamená povzbudit každé dítě, aby se stalo společným se svými vlastními vlastnostmi a rozvíjelo povědomí a pocit laskavé zodpovědnosti s okolním prostředím.


"Dítě se učí prostřednictvím hry. Člověk se učí prostřednictvím hry. Měli bychom děti nechat být tím, čím jsou - hravé lidské bytosti, a tak se z nich učíme a stáváme se lepšími."

 

Novinky a zajímavosti

Čarodějnický rej ve školce

Jako každý rok i k nám přilétají čarodejnice ze všech koutů světa. Proto jsme jim připravili nádherný program, plný soutěží, písniček, dobrého jídla a nechyběly ani grilované špekáčky.

Velikonoce ve školce

Velikonoce ve školce jsme strávili s velkou radostí. Seznámili jsme se s tradicemi a zvyky v Česku, ale také jsme se dozvěděli, jak to chodí v jiných zemích. Nechyběla nabarvená či polepená vajíčka, hledání ztraceného košíku od velikonočního zajíčka, pečení beránka či výroba velikonoční dekorace. Holky jsme pohladili pomlázkou a kluky zase potěšili koledou.

Letiště Kbely

V Trojské labuti děti navštivily letiště Kbely. Byl to krásný zážitek. Děti viděly nejen venkovní prostory, ale díky skvělému personálu se mohly podívat, jak to vypadá uvnitř letadla. Kde sedí pilot a dozvěděly se, co vše musí umět, aby takové letadlo vzlétlo

Den svatého Patrika

Jako každý rok jsme v Trojské i Průhonické labuti slavili den Svatého Patrika. Nechybělo zelené oblečení, zelené jídlo, no zkrátka jsme málem zezelenali všichni a všechno. Zatančili jsme si irský tanec, který k tomuto svátku patří a vyrobili Leprikony a čtyřlístky. Říká se, že je to svátek lumpáren, tak i u nás to tak bylo...

Školka v přírodě

Na školku v přírodě jezdíme několikrát do roka. Jezdíme do krásné vesničky nedaleko Jílové u Prahy. Naše chatička je určena pouze pro účely našich školek a pobytů s dětmi, je obklopena přírodou a lesy. Vydali jsme se za příběhem: Cesta kolem světa. Navštívili jsme řeku Berounku a jako každý rok jsme si opékali špekáčky, hráli na kytaru a zpívali táborákové písně.

Den Země

Každoročně naše školka oslavuje Den Země. Je to pro nás i pro naše děti velmi důležité. Musíme si osvojit, že příroda je naší součástí. Proto se snažíme uklízet v našem okolí, třídíme odpad a učíme se, co vše můžeme pro naši Zemi udělat. V tento den jsme sázeli kytičky a bylinky, uklízeli v okolí školky a užívali si zábavu na čerstvém vzduchu.

Vzdělávací blok VESMÍR

Jako každý týden se nám mění vzdělávací aktivity a tématické bloky. které jsou přispůsobeny dětem v mateřské škole. Tento týden jsme se vydali do vesmíru. Pro děti to byla jedna velká zábava. Nejen, že si vyrobily vlastní rakety, ale také se seznámily se sluneční soustavou a naučili se jednotlivé pojmy z vesmíru.

Jedinečný projekt centra Trojská labuť

tvoří soukromá anglická školka, česko-anglická školka a jesle pod vedením rodilých mluvčí a certifikovaných pedagogů. Soukromá jazyková školka Průhonická a Trojská labuť je součástí MENSY ČR pro všestranný rozvoj nadání u dětí. Mateřská škola Trojská a Průhonická labuť je akreditovaným zařízením pod MŠMT ČR podle zákona č. 561/2004 Sb.

 

Dále u Nás najdete:

JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ – VÝUKA AJ S RODILÝMI MLUVČÍMI – UNIKÁTNÍ ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.