Tým Trojské labutě

LISA

 

 • Výuka anglického jazyka rodilým mluvčím

 • Hudební kroužek pro děti

 • Vedení kroužku sportovní aktivity

John vystudoval trestní právo a obecnou pedagogiku na Atlantic Cape university,
kterou úspěšně ukončil v roce 2010. Hned při své první návštěve České republiky si
zamiloval Prahu a rozhodl se zde žít a pracovat. John je hrdým držitelem
mezinárodně uznávaného TEFL (Teaching English as a foreign language) certifikátu,
který z něj činí plně kvalifikovaného lektora pro výuku angličtiny u dětí i dospělých.
Po několika letech učení se John rozhodl pracovat s dětmi předškolního věku. Výuku
cizího jazyka u dětí považuje za největší výzvu a zároveň každý pokrok vnímá jako
obrovský úspěch. Johnyho záliby jsou hudba, chození po horách, pobyty v přírodě a čas trávený s
přáteli.

Karen L.

 • výuka anglického jazyka pomocí multismyslových aktivit

 • netradiční práce s výtvarným materiálem

 • vedení kroužku Science

 • sportovní akce pro děti

pro více fotografií klikněte na foto

Karen pochází z Ameriky. Vystudovala tam univerzitu  - obor učitelství. Posledních deset let pracovala s dětmi předškolního věku v Kanadě.

V červenci 2015 se přestěhovala do Prahy a od srpna 2015 pracuje jako učitelka v mateřské škole Trojská labuť.

Karen pro svou výuku používá metodu Amco. Děti učí angličtinu pomocí hudby, tance, vizuálních a zábavných aktivit. Kareniny záliby jsou tanec, hudba, procházky u vody, výlety. Miluje psy, ale bohužel si zatím žádného nepořídila.

Milena

 • Výuka anglického jazyka rodilým mluvčím

 • Hudební kroužek pro děti

 • Vedení kroužku sportovní aktivity

 • Tlumočník, překladatel

 

Milena vystudovala filologii na Užhorodské národní uviverzitě. Školu úspěšně ukončila s červeným diplomem z oboru aplikované lingvistiky, což ji opravňuje působit jako kvalifikovaný učitel, překladatel nebo tlumočník. Hned po škole pracovala několik let s dětmi ve věku 9-11 let a zároveň připravovala vysokoškolské studenty ke zvládnutí zkoušek z angličtiny. Nejvíc ji však naplňovala práce s dětmi
předškolního a mladšího věku a tak záhy začala působit v anglických mateřských školách a věnovat se výhradně práci s malými dětmi. K výuce angličtiny využívá výhradně moderních výukových postupů, jako emoční a zážitkové učení, učení skrze interakci a přímou komunikaci. K jejím zálibám patří yoga, sport, hudba a psychologie.

 

 

Novinky a zajímavosti

Prázdniny

Prázdniny nám začaly. Školka je otevřená celoročně a proto jsme si tento rok připravili prázdninový program tak trochu jinak. Tyto prázdniny jsme se vydali na cestu kolem světa, poznali jsme mnoho kultur, světadílů, moří, památek, zvyků a tradic.. Děti jsou nadšené a mimo koupání, výletů, moří a babiček si zažíváme i pestré dobrodružství mimo školku. Je to fakt paráda.

Představení pro rodiče

Dvakrát ročně pořádáme pro rodiče, zimní a letní závěrečné besídky. Děti měly připraveno velkolepé představení plné písniček, básniček, tanečků a předškoláci zahráli i nádherné divadlo. Dále nás tu čekal zajímavý workshop, kde si děti mohly společně něco vyrobit. A nakonec přišel i náš pan oblíbený kouzelník pan Kravata. Den jsme si spolu všichni krásně užili a zároveň se rozloučili se školním rokem 2019.

Den dětí

Na den dětí se vždy těšíme. Ve školce probíhají soutěže, disko, tanečky, hry na přání dětí a i malování na obličej. V tento den je školka plná smíchu, zábavy a radosti. Pro děti máme připravený celodenní program a všichni do jednoho si tento den naplno užíváme.

Školka v přírodě

Na školku v přírodě jezdíme několikrát do roka. Jezdíme do krásné vesničky nedaleko Jílové u Prahy. Naše chatička je určena pouze pro účely našich školek a pobytů s dětmi, je obklopena přírodou a lesy. Vydali jsme se za příběhem: Cesta z města. Navštívili jsme řeku Berounku a jako každý rok jsme si opékali špekáčky, hráli na kytaru a zpívali táborákové písně.

Čarodějnický rej ve školce

Jako každý rok i k nám přilétají čarodejnice ze všech koutů světa. Proto jsme jim připravili nádherný program, plný soutěží, písniček, dobrého jídla a nechyběly ani grilované špekáčky.

Velikonoce ve školce

Velikonoce ve školce jsme strávili s velkou radostí. Seznámili jsme se s tradicemi a zvyky v Česku, ale také jsme se dozvěděli, jak to chodí v jiných zemích. Nechyběla nabarvená či polepená vajíčka, hledání ztraceného košíku od velikonočního zajíčka, pečení beránka či výroba velikonoční dekorace. Holky jsme pohladili pomlázkou a kluky zase potěšili koledou.

Letiště Kbely

V Trojské labuti děti navštivily letiště Kbely. Byl to krásný zážitek. Děti viděly nejen venkovní prostory, ale díky skvělému personálu se mohly podívat, jak to vypadá uvnitř letadla. Kde sedí pilot a dozvěděly se, co vše musí umět, aby takové letadlo vzlétlo

Den svatého Patrika

Jako každý rok jsme v Trojské i Průhonické labuti slavili den Svatého Patrika. Nechybělo zelené oblečení, zelené jídlo, no zkrátka jsme málem zezelenali všichni a všechno. Zatančili jsme si irský tanec, který k tomuto svátku patří a vyrobili Leprikony a čtyřlístky. Říká se, že je to svátek lumpáren, tak i u nás to tak bylo...

Den Země

Každoročně naše školka oslavuje Den Země. Je to pro nás i pro naše děti velmi důležité. Musíme si osvojit, že příroda je naší součástí. Proto se snažíme uklízet v našem okolí, třídíme odpad a učíme se, co vše můžeme pro naši Zemi udělat. V tento den jsme sázeli kytičky a bylinky, uklízeli v okolí školky a užívali si zábavu na čerstvém vzduchu.

Vzdělávací blok VESMÍR

Jako každý týden se nám mění vzdělávací aktivity a tématické bloky. které jsou přispůsobeny dětem v mateřské škole. Tento týden jsme se vydali do vesmíru. Pro děti to byla jedna velká zábava. Nejen, že si vyrobily vlastní rakety, ale také se seznámily se sluneční soustavou a naučili se jednotlivé pojmy z vesmíru.

Jedinečný projekt centra Trojská labuť

tvoří soukromá anglická školka, česko-anglická školka a jesle pod vedením rodilých mluvčí a certifikovaných pedagogů. Soukromá jazyková školka Průhonická a Trojská labuť je součástí MENSY ČR pro všestranný rozvoj nadání u dětí. Mateřská škola Trojská a Průhonická labuť je akreditovaným zařízením pod MŠMT ČR podle zákona č. 561/2004 Sb.

 

Dále u Nás najdete:

JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ – VÝUKA AJ S RODILÝMI MLUVČÍMI – UNIKÁTNÍ ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.