Spolupracujeme

DĚTSKÁ MENSA ČR A CENTRUM NADÁNÍ

Neustále se u našich dětí snažíme objevovat jejich talenty a nadání, každý náš učitel je proškolený, jak s dětmi v tomto směru pracovat. Využíváme které je zaimplementováno v běžných činnostech.  

Výzkumy ukazují na fakt, že dětský mozek zakládá 75 % všech neuronových synapsí do 7 let – a celých 50 % vznikne dokonce do 5 let. Proto školka a jesle Trojská labuť spolupracuje s Centrem nadání a také s dětskou Mensou.

www.deti.mensa.cz

NADACE JAMIEHO OLIVERA A FOOD REVOLUTION DAY

Naše mateřská škola je exkluzivně zapojena do celosvětové nadace Jamieho Olivera a jeho z mnoha projektů Food revolution day. 

Chceme dětem ukázat, že zdravé jídlo může být zábava, že zelenina může chutnat i dobře a hlavně chceme, aby pochopily smysl, proč by měly zdravě jíst. Proto naši učitelé v rámci Food revolution day připravují spoustu projektů pro děti. Děti budou poznávat zásady zdravého životního stylu, budou samy vařit a připravovat zdravá jídla, malovat, fotit, barvit a mnohem více.

Pravidelně podle Jamieho Olivera vaříme v našem zájmovém kroužku Malý kuchtík.

http://www.jamiesfoodrevolution.org

ZŠ TROJSKÁ

Mateřská škola Trojská labuť úzce spolupracuje se státní základní školou Trojská, která sídlí kousek od naší pobočky v Praze v Troji. Trojská labuť zajišťuje pro žáky, kteří dochází do ZŠ Trojská, výuku naglického jazyka ve třídách a doučování pro žáky, kteří potřebují nějakou látku dohnad nebo se připravují na testy, zkoušky či přijímací řízení Pokud chcete intenzivní výuku anglického jazyka v odpoledních hodinách nabízíme velice oblíbenou  - ANGLICKÁ DRUŽINA. Kde žáci procvičují a více rozšiřují základní dovednosti získané z hodin angličtiny při běžné výuce. Jedná se o zábavnou a hravou formu, šitou na míru věkové skupině.

Intenzivní pěti hodinová konverzace v anglickém jazyce s rodilým mluvčím, kde se žáci s angličtinou setkají také při běžných činnostech celého dne - na procházce venku, při hraní her na hřišti, při výletě v ZOO,při svačině apod.

www.zstrojska.com

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Jsme rádi, že školka a jesle Trojská labuť jsou součástí tohoto úžasného projektu. V naší školce dětem denně čteme a to ne jednou. Pravidelné čtení se podílí na citovém vývoji dítěte, rozvíjí jazyk, paměť a představivost. Tím hlavním však je, že utváří čtecí návyky u dětí a tak podporuje získávání vědomostí po celý život. Čtení probíhá jak v rodném, tak v anglickém jazyce.

www.celeceskoctedetem.cz

BOTANICKÁ ZAHRADA PRAHA 8

Naše školka pravidelně realizuje návštěvy v botanické zahradě. Navštěvujeme i přednášky a akce pod širým nebem. Lektoři z botanické zahrady pro nás vždy připraví interaktivní program šitý na míru se spoustou názorných ukázek, tak aby byly děti aktivně zapojené, mohly vše vidět a vše si osahat. Výlety, výstavy a programy v botanické zahradě patří u dětí i učitelů mezi nejoblíbenější z našich akcí mimo prostory školky.

www.botanicka.cz

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA PRAHA

Velikou výhodou školky a jeslí v Trojské labuti je její lokalita. Máme stejně daleko do zoologické zahrady jako do botanické zahrady. Zoologickou zahradu pravidelně navštěvujeme a děti tak mají jedinečnou možnost vidět všechna zvířátka, o kterých se v průběhu roku bavíme a objevujeme nová zvířátka. V současné době jednáme o adopci zvířátka v ZOO Praha.

www.zoopraha.cz

PED ACADEMY

PED Academy (Primary Education Academy) se zabývá rozvojem a vzděláním dětí mladšího školního věku. Po celé Praze mají bilingvní třídy na státní základních školách. Jedná se o propracovaný koncept, kdy je dítě vzděláváno bilinvgně od první třídy. Děti od začátku vyučují anglický rodilí mluvčí a česká paní učitleka. PED má vypracovanou souhrnnou koncepci vzdělávacího programu, zahrnujícího výuku anglického jazyka a dalších vlastních předmětů.

Naše děti jsou pro svou skvělou jazykovou vybavenost přednostně přijímny do jejich tříd. 

www.pedacademy.cz

ZDRAVÉ ZOUBKY

V rámci naší mateřské školy pravidelně organizujeme přednášky a zábavné programy zaměřující se na zubní hygienu. Vše je vedeno hravou a interaktivní formou. Certifikovaní lektoři učí pravidelně správnou techniku čistění zubů i naše učitele, aby mohli dětem zajistit optimální péči o jejich zoubky a jejich ústní dutinu. Součástí programů je i kontrola zoubků dětí zubní hygieničkou, která k nám dochází jednou za půl roku.

Samozřejmostí je každodenní čistění zoubků ve školce v době po obědě. Každý učitel je proškolený dentální hygieničkou a ví, jak si děti mají správně zoubky čistit. Využíváme básničky, motirické cvičení  a písničky, abychom u všech dětí osvojily správné základy dentální hygieny.

ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ

Novinky a zajímavosti

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Ve školkách nám začal nový školní rok a my jsme ho přivítali 4. 9. 2017 ve velkém stylu. Jsme rádi, že jste s námi ve školce Trojská a Průhonická labuť. Více fotek z prvního dne naleznete v galerii.

TERMÍNY TŘÍDNÍCH SCHŮZEK

18. 9. 16:30 Trojská labuť - tříleťáci a čtyřleťáci / 18. 9. 18:00 Trojská labuť - před předškoláci / 19. 9. 16:30 Trojská labuť - jesličky / 19. 9. 18:00 Trojská labuť - předškoláci / 20. 9. 18:00 Průhonická labuť - předškoláci

OD ŘÍJNA 2017 ZAČÍNÁ KERAMIKA

Máme velkou radost!!! Od měsíce října si s dětmi budeme užívat keramickou dílnu, protože jsme do školek pořídili keramickou pec, kroužek povede naše výtvatnice Terezka a moc se těší na jejich šikovné ručičky.

Jedinečný projekt centra Trojská labuť

tvoří soukromá anglická školka, česko-anglická školka a jesle pod vedením rodilých mluvčí a certifikovaných pedagogů. Soukromá jazyková školka Průhonická a Trojská labuť je součástí MENSY ČR pro všestranný rozvoj nadání u dětí. Mateřská škola Trojská a Průhonická labuť je akreditovaným zařízením pod MŠMT ČR podle zákona č. 561/2004 Sb.

 

Dále u Nás najdete:

JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ – VÝUKA AJ S RODILÝMI MLUVČÍMI – UNIKÁTNÍ ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.