Naše česko-anglické jesličky umožňují naprosto individuální přístup pro každé děťátko. Jesle v Trojské labuti jsou pro děti od 12 měsíců věku. Paní učitelky mají zdravotnické vzdělání (zdravotní sestra, držitelka certifikátu Červeného kříže a další). Naším cílem je vytvořit pro děti rodinné prostředí a věnovat všem maximální pozornost a péči.

Důležitý je i pravidelný kontakt s anglickým rodilým mluvčím, který dítě postupně připravuje na budoucí komunikaci v anglickém jazyce. Jako velký bonus vnímáme participaci hlasového pedagoga, který v naší školce působí a pomáhá předcházet vzniku hlasových a foniatrických poruch dětí. Na jeho práci poté navazuje v období vstupu dítěte do mateřské školy školní logoped.

OTEVÍRACÍ DOBA OD 7:30 DO 18:00 HOD.

V jeslích vytváříme prostředí, ve kterém se budou děti cítit přirozeně a budou se zdokonalovat v potřebných dovednostech s ohledem na jejich individualitu, díky kvalitnímu vzdělávacímu programu vytvořeného pro děti tohoto věku. Angličtina na úrovni seznamování je součástí docházky jesliček Trojská labuť.

  • Láskyplné prostředí s kvalifikovaným personálem a v malých skupinkách
  • Od malička jsou děti v kontatku s rodilými mluvčími.
  • Podporujeme rozvoj děťátka po stránce psychomotorické, poznávací a sociální, přiměřeně věku a individualitě dítěte.
  • Snažíme se o rozvoj dítěte po všech stránkách, učíme jej základním hygienickým a sociálním návykům.
  • Kontakt s ostatními dětmi ve velmi malé skupince.
  • Zdravý pohyb na zahradě.
  • Zdravá a kvalitní strava.
  • Zaměření se na celkový rozvoj - zvukové hry, zpívánky, tvořeníčko, ostrov objevů, pohybové aktivity, tanečky, angličtina.
  • Rozvíjení jemné motoriky - úchopy, malování, koordinace pohybu, logiky -puzzle, vkládačky, speciální hračky.

Novinky a zajímavosti

Masopustní týden

V únorovém týdnu proběhl ve školkách masopustní rej - děti pekly koláče, připravovaly masky, zjistily, co to masopust je. A celý týden jsme zakončili průvodem a karnevalem v maskách s rodiči.

image/svg+xmlVíce

Výprava za ptáčky

Ve školkách se děti v měsíci únoru aktivně zapojily do projektu v rámci integrovaného bloku - Pomáháme ptáčkům v zimě. Děti navštívily interaktivní program v botanické zahradě, kde se dozvěděly vše důležité o ptáčcích, vyrobily krmítka na kroužku vědy a následně je šly rozvěsit po okolí školky.

Vysvědčení ve školkách

V prvním únorovém týdnu se u nás rozdávaly certifikáty za úspěšné splnění prvního semestru. Zvládli jsme to perfektně a těšíme se na další půlrok plný zábavy, učení, výletů, kroužků, plavání, lezení a jiných aktivit, které nás tak neskutečně baví.

Zima ve školce

Jsme tak nadšení z letošní zimy. Sníh už drží čtrnáct dní. Pro nás je to naprosto skvělá zpráva. Sníh totiž milujeme. Nechybí koulovačky, válení, sněhuláci a prostě zimní radovánky se vším všudy. Takže zimo vydrž!!! Máme tě rádi.

Tři Králové

Ve školce jsme měli královskou návštěvu - přišli nás navštívit K + M + B. Nechyběli jim pláště, koruny ani dary. Ve školce jsme si pověděli, jak to tenkrát bylo, zazpívali písničky a dělali radost lidem svým zpěvem a dary.

Malý kuchařík

Již v novém roce jsme odstartovali opět zájmové kroužky. První vařeníčko se velmi podařilo. Nasadili jsme si zástěry, vzali do ruky vařečky a pustili jsme se do práce. Děti byly nadšené a s chutí si zdravou svačinku připravily i zbaštily. Každý týden se můžeme těšit na nové a nové recepty.

Kroužek horolezní v Průhonické labuti

Od měsíce listopadu 2016 nás čeká každé úterý dvouhodinová lekce lezení na opravdové horolezecké stěně. První hodina se velmi vydařila. Děti to náramně bavilo a byly nadšené. Nemůžeme se dočkat příští lekce.

image/svg+xmlVíce

Čert a Mikuláš od nebeské brány

Mikuláš, čert i anděl zavítali i do našich školek. I když jsme byly celý rok hodné děti, tak nás čertík trochu pozlobil. Naštěstí si nikoho neodnesl a Mikuláš s andělem nám rozdali i nějakou tu dobrůtku, ale nechyběla brambora. Zazpívali jsme písničky a ukápla i nějaká ta slzička. S úsměvem jsme se rozloučili a těšíme se zase příští rok.

Školka spolupracuje se ZŠ Trojská

Trojská labuť zajišťuje pro žáky, kteří dochází do ZŠ Trojská, intenzivní výuku anglického jazyka v odpoledních hodinách - ANGLICKÁ DRUŽINA. Kde žáci procvičují a více rozšiřují základní dovednosti získané z hodin angličtiny při běžné výuce.

Jedinečný projekt centra Trojská labuť

tvoří soukromá anglická školka, česko-anglická školka a jesle pod vedením rodilých mluvčí a certifikovaných pedagogů. Soukromá jazyková školka Průhonická a Trojská labuť je součástí MENSY ČR pro všestranný rozvoj nadání u dětí. Mateřská škola Trojská a Průhonická labuť je akreditovaným zařízením pod MŠMT ČR podle zákona č. 561/2004 Sb.

 

Dále u Nás najdete:

JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ – VÝUKA AJ S RODILÝMI MLUVČÍMI – UNIKÁTNÍ ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.